Uczestnicy zajęć projektowych z grupy IV tak opisali swoje wrażenia:

  1. Kacper Malesa:

Na zajęciach zawodoznawczych pisałem pretest i mówiliśmy o zawodach i było naprawdę super. Atmosfera była zacna, przyda mi się to do poznania moich predyspozycji. Najciekawsze było rozmawianie o różnych zawodach, o których nawet nigdy nie słyszałem. Podobało mi się najbardziej rozmawianie o szkołach średnich.

Najbardziej podobały mi się zajęcia z konstruowania robotów, bo bardzo lubię składać klocki LEGO. Poznaliśmy różne klocki lego. Przyda mi się to do kreowania mojej wyobraźni . Najciekawsze było składanie. Podobało mi się najbardziej rozmawianie o robotach i o wszystkim, co jest z nimi związane.

Najłatwiejszymi zajęciami było programowanie, polegało na tym, że otwieraliśmy aplikację do programowania. Dowiedziałem się jak się programuje, przyda mi się to w przyszłości

do robienia robotów. Najciekawsze było,  jak roboty jeździły po podłodze.

Na zajęciach przyrodniczych robiliśmy ciekawe doświadczenia z solą i warzywami. Dowiedziałem się, że sól zabiera wodę z cytoplazmy i dlatego można zginąć, jak się zje całą szklankę soli. Najbardziej podobały mi się doświadczenia.

Na fizyce mówiliśmy o prędkości, o prostych, o drodze i o różnych miarach długości.

Najbardziej podobało mi się jeżdżenie autem na pilota. To przyda mi się do obliczania, w jakim czasie samochód przejedzie z punktu A do punktu B.

 

2. Julita Kobus

Na robotyce było dużo rodzajów zajęć. Najbardziej do gustu przypadły mi:

PROGRAMOWANIE

Spokojna atmosfera. Nikt się nie denerwował, chyba każdy je polubił. Zaczynaliśmy od prostych rzeczy przechodziliśmy do trudniejszych. Programowaliśmy na komputerach, a później ściągaliśmy to na roboty. Przyda mi się to w życiu, ponieważ planuję pójść na studia, gdzie programowanie raczej mi się przyda.

MATEMATYCZNE

Też były ciekawe. Poznaliśmy alfabet morsa, szyfr ułamkowy itp. Bardzo mi się podobało. Nie wiem, czy mi się przyda, ale lepiej to znać. Nawet kodowaliśmy! Każdy robił swoje i potem śmialiśmy się, że jesteśmy kopiarkami, bo musieliśmy robić 4 kopie dla każdego z nas.

PRZYRODNICZE

Też było całkiem ciekawie. Każdy miał swój mikroskop oraz robiliśmy ciekawe doświadczenia. Dowiedzieliśmy się jak sól działa na nasze komórki oraz co by się stało, gdybyśmy nie dostarczali naszemu organizmowi wody.

ANGIELSKI

Chociaż nie lubię angielskiego, bardzo podobały mi się te zajęcia. Rozmawialiśmy po angielsku. Atmosfera była miła. Graliśmy w gry planszowe, oczywiście po angielsku.

FIZYCZNE

Dowiedzieliśmy się, że na co dzień spotykamy się z fizyką. A nawet prawie wszystko, co robimy to fizyka! Rozmawialiśmy o tym, jak działa prędkość, czas itp. ale zapomniałabym od jednym…

DZIENNIKARSKIE

zajęcia, na których aktualnie to piszę.  Najbardziej mi się podobały. Bardzo lubię pisać i tworzyć swoje teksty. Pracowaliśmy, a raczej pracujemy na laptopach. Każdy dostał swojego, atmosfera była rewelacyjna.

3. Dawid Bider

Piszę te słowa, bo mi kazali opisać zajęcia projektowe. Nie mam pomysłu, ale coś wymyślę.

Chyba jednak podoba mi się to. Kolega obok śmieje się ze mnie. Koleżanka z ławki krztusi się herbatą. Inny kolega jest bardzo głośno i wciąż kłóci się z koleżanką o każdy szczegół. Wszyscy zjedliśmy obiadek, a Kacper nie wyrzucił styropianowego pudełka. Każdy się chwali, jak pięknie umie pisać na komputerze.

Nie spodziewałem się takich ciekawych  zajęć. A jednak na zajęciach przyrodniczych dowiedziałem się, że gdybym miał zjeść 3000 pomarańczy, to już po 100  bym zginął marnie. Najprawdopodobniej zabiłby mnie cukier. Gdybym miał zjeść szklankę soli, to bym się ususzył i zostałaby ze mnie garstka proszku.

4. Jakub Krysiński

ZAWODOZNAWCZE

Na tych zajęciach pisaliśmy ankiety, a także mówiliśmy o zawodach i co trzeba umieć, aby dostać daną pracę.

Była bardzo miła atmosfera, co dziwne było bardzo cicho,

a także pani jest bardzo miła 🙂

Dowiedziałem się, że jakie trzeba mieć doświadczenie, aby zdobyć dobrą pracę.

Przyda mi się to do znalezienia lub dopasowania pracy do moich umiejętności.

MATEMATYCZNE

Na zajęciach matematycznych kodowaliśmy rysunki , tworzyliśmy firmę. Która firma więcej zarobi, wygrywa, odkodowywaliśmy dane słowa.

Była bardzo miła atmosfera, niestety nie było tak cicho jak wcześniej.

Dowiedziałem się, jak szyfrować, a także jak kodować słowa i obrazki.

KONSTRUOWANIE

Na tych zajęciach konstruowaliśmy roboty z klocków o nazwie „LEGO MINDSTORMS”, a potem programowaliśmy je na zajęciach z programowania .

Przyda mi się to do zrealizowania mojego marzenia, czyli pójścia na studia mechatroniczne.

PROGRAMOWANIE

Na tych zajęciach programujemy roboty, które budujemy na zajęciach z konstruowania w programie „MINDSTORMS EV3”.

   Najciekawsze jest to, jak zaprogramujemy naszego robota i możemy się nim ruszać.

 

 

 

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email