Blisko natury – niezapomniana wycieczka klasy 1a do Koziej Farmy

15 maja uczniowie klasy 1a odwiedzili urokliwą Kozią Farmę w Złotnej. Wyjazd był pełen atrakcji, nowych doświadczeń i radosnych chwil spędzonych blisko natury. Dzieci miały okazję poznać życie i zwyczaje kóz, dowiedzieć się, jak wygląda ich codzienna opieka oraz czym się żywią. Ogromną radość sprawiło im trzymanie na rękach małych kózek, głaskanie ich, przytulanie, a także możliwość zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć z tymi uroczymi zwierzętami. Uczniowie spacerowali także po łące, obserwując kozy z bliska i poznając ich zachowania.  Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty serowarskie. Dzieci samodzielnie przygotowywały kulki z sera koziego, degustowały różne rodzaje kozich serów oraz dowiedziały się o ich zdrowotnych właściwościach i wartościach odżywczych.

Na zakończenie pełnego wrażeń dnia odbyło się wspólne ognisko z kiełbaskami. Pogoda dopisała, humory również- nie brakowało śmiechu, zabawy i wielu niezapomnianych chwil. To był wyjątkowo udany dzień, który na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy 1a.