Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Morągu.

3 czerwca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. W ramach obchodów tego święta zorganizowanych zostało wiele działań promujących wiedzę o Janie Pawle II – o jego życiu i nauczaniu.

  1. Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II – „Odkrywcy papieskich ścieżek”

Uczniowie przygotowywali się do konkursu wiedzy o papieżu przez obejrzenie filmu – „Człowiek, który zmienił świat” i wyszukiwanie informacji w różnych źródłach.

Konkurs wiedzy składał się z II etapów. Pierwszy etap klasowy – to rywalizacja między drużynami. Uczniowie rozwiązywali na czas różnego typu zadania/ zagadki, obliczenia matematyczne, skojarzenia, rebusy, rozsypanki/. Do kolejnego etapu przechodziła jedna najlepsza drużyna z danej klasy.

Drugi etap konkursu odbył się w dwóch kategoriach wiekowych – klasy IV-V i VII – VIII. W tym etapie  drużyny reprezentujące poszczególne klasy również wykonywały zadania na czas. Niektóre wymagały szybkości w kojarzeniu faktów, miejsc, dat, postaci oraz spostrzegawczości i ogólnej wiedzy.

Etap między klasowy wygrały klasy Va i VIII b – które otrzymały czek ufundowany przez pana dyrektora w wysokości 150 zł.

  1. Konkurs literacki nawiązujący do słów Jana Pawła II – „Musicie od siebie wymagać, nawet jeśli inni od was nie wymagają”.

Konkurs został rozstrzygnięty w dwóch kategoriach wiekowych:

Klasy IV-V oraz klasy VII-VIII SP i trzecie gimnazjum.

Klasy młodsze:

  1. miejsce Igor Sotel klasa IV a

Wyróżnienia:

Zuzanna Dylert klasa IV a,

Oliwier Kircun klasa IV a,

Kaja Żuk klasa IV a,

Klasy starsze:

  1. miejsce Arkadiusz Januszkiewicz klasa VII a,
  2. miejsce Marcelina Jankowska klasa III b,
  3. miejsce Jan Adamczyk klasa VIII b,

Wyróżnienie: Igor Sekular klasa III c

 

  1. Konkurs plastyczny promujący nauczanie Jana Pawła II w oparciu o wybrane cytaty Patrona Szkoły.

Konkurs skierowany był do wszystkich klas IV-VIII oraz klas gimnazjalnych. Każda klasa pod kierunkiem wychowawcy miała za zadanie wykonać co najmniej jedną pracę (plakat, afisz, reklamę lub inną formę graficzną) promującą nauczanie Jana Pawła II w oparciu o wybrane cytaty Patrona Szkoły.

 

Wyniki konkursu

Klasy młodsze – wygrała klasa IV b,

Klasy starsze – wygrała klasa III e.

 

  1. Specjalny numer szkolnej gazetki „SZUFLADA”

Numer gazetki poświęcony został tematyce zwiazanej z Janem Pawłem II, znalazły się w nim także wyniki konkursów oraz opublikowane zostały prace literackie zwycięzców konkursu literackiego nawiązującego do słów Jana Pawła II – „Musicie od siebie wymagać, nawet jeśli inni od was nie wymagają”.

  1. Uroczysty apel poświęcony Patronowi Szkoły.

3 czerwca cała społeczność szkolna zebrała się na uroczystym apelu upamiętniającym postać Jana Pawła II. W czasie spotkania podsumowane zostały wszystkie konkursy i działania odbywające się w ramach obchodów święta Patrona Szkoły, zostały wręczone nagrody i wyróżnienia. Uroczystość uświetniły występy artystyczne uczniów.

 

Print Friendly, PDF & Email