NOC WRAŻEŃ!

„Noc wrażeń”… Pod takim intrygującym i prowokującym trochę tytułem uczniowie klas VII a i VII b Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu wraz z wychowawcami Krzysztofem Farjaszewskim i Sebastianem Szelugą, integrowali się po raz kolejny. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 20:00 od rozegrania kilku towarzyskich meczów. Uczniowie w mieszanych składach klasowych grali w piłkę nożną i siatkówkę. Wszystkim rozgrywkom przyświecała oczywiście zasada fair play, choć nie obyło się bez siniaków, upadków, piruetów w powietrzu, rozpaczliwego serwowania zagrywki, czy też bliskich spotkań trzeciego stopnia z… poprzeczką. Amatorzy pogoni za śpiworem również mieli możliwość wykazania się sprytem i kreatywnością.
Po wyczerpujących zajęciach sportowych cała grupa udała się do kina „Narie”, korzystając z zaproszenia Morąskiego Domu Kultury, aby wziąć udział w minimaratonie filmowym. W trakcie seansu słychać było salwy śmiechu podczas oglądania polskiej komedii „Listy do M 3” oraz okrzyki przerażenia w trakcie projekcji filmu katastroficznego „Geostorm”. Obydwa filmy przypadły do gustu wyrafinowanej publiczności, która to przedkładała kulturę filmową nad paniczne szukanie popcornu, rozciąganie żelków, spoilerowanie czy też zagadywanie „zainteresowanego” interlokutora…
Ukontentowani seansem grupowicze powrócili do hali sportowej, gdzie kontynuowali „umilanie czasu” swoim wychowawcom, ciągłymi wędrówkami od drzwi do drzwi, buszowaniem w nieswoim śpiworze, szukając czegoś do jedzenia, prawie niefałszującym śpiewem i rozmowami, prawie że cichymi… I tak do białego rana!
W najbliższym stuleciu planowane jest powtórzenie tego wydarzenia. „Niech moc będzie z Nami!”

Print Friendly, PDF & Email