Pomyśl zanim wyrzucisz…

Nie sztuką jest wyrzucić stare lub zniszczone ubrania.  W sobotę (06.11) uczestnicy projektu Eko Tuba szyli ze starych ubrań piórniki, portfele, breloczki, torebki a także naklejali aplikacje na zniszczoną, dziurawą część odzieży. Na drugiej godzinie zajęć grupa młodsza wytwarzała ekologiczne środki czystości. Dzieci robiły paste do czyszczenia z sody oczyszczonej z olejkami eterycznymi i uniwersalny płyn np. do mycia naczyń z indyjskich orzechów piorących.
Starsza grupa w ramach projektu Eko Tuba♻️ nakręcała i montowała kolejne filmy na nasz eko kanał na YT. Uczestniczyła również w warsztatach ekologicznych, na których tworzyła cuda ze szkła. Uczestnicy projektu przynieśli niepotrzebne już w domu szklane przedmioty. Dzieci i młodzież zgodnie z zasadą upcycling, ponowne wykorzystali rzeczy, nadając im nową wartości.
O ile w warunkach domowych nie możemy przerabiać na nowo szkła lub papieru na dużą skalę, to upcycling może stać się naszym hobby.
Dawanie drugiej szansy rzeczom, które na pierwszy rzut oka nadają się do wyrzucenia, może przynieść nam sporo zabawy i zaoszczędzić pieniądze. Będziemy też postępować proekologicznie i… w końcu może to stać się naszym nowym hobby. Zatem zanim wyrzucimy jakąś rzecz, spróbujmy dać jej drugą szansę – nic nie tracimy, a możemy wiele zyskać.
Zadanie sfinansowano przez @narodowyinstytutwolnosci
ze środków #NOWEFIO na lata 2021–2030
Print Friendly, PDF & Email