Przedszkolaki w naszej szkole

W ramach nawiązanej współpracy uczniowie klasy II “a” spotkali się z sześciolatkami z Przedszkola nr 1 w Morągu, z grupą SERDUSZEK. Spotkanie to miało na celu zacieśnienie więzi między młodszymi a starszymi dziećmi oraz promocję aktywnego stylu życia i integracji między różnymi grupami wiekowymi. Przedszkolaki miały okazję zwiedzić szkołę, co było dla nich niezwykle ekscytującym doświadczeniem. Podczas wizyty zaprezentowały piosenkę, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno ze strony uczniów, jak i nauczycieli.

Następnie przedszkolaki uczestniczyły w lekcji edukacji polonistycznej, gdzie mogły zobaczyć, jak wygląda nauka w szkole podstawowej. Było to dla nich nie tylko interesujące, ale także pouczające doświadczenie, które może zachęcić je do dalszej nauki i rozwijania swoich umiejętności. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak starsi uczniowie pracują na lekcjach, co może wzbudzić w nich ciekawość i chęć do nauki.

Kulminacyjnym punktem spotkania były zabawy i wyścigi sportowe na hali sportowej, zorganizowane przy pomocy klasy sportowej Va i pani Agaty P. Dzieci z Przedszkola nr 1 miały okazję doświadczyć radości z aktywności fizycznej, rywalizując w przyjaznej atmosferze. Tego rodzaju spotkania są niezwykle cenne, ponieważ promują zdrowy styl życia, integrację i współpracę między dziećmi w różnym wieku. Wszyscy uczestnicy wrócili do domu z uśmiechami na twarzach i mnóstwem miłych wspomnień.

 

Print Friendly, PDF & Email