Spotkanie z kózkami

Dnia 27 maja dzieci z klasy I b razem z wychowawczynią i p. Martą D. pojechały na wycieczkę do Koziej Farmy w Złotnej, na którą z niecierpliwością czekały. Na początku były warsztaty, podczas których dzieci poznały, jakie produkty i w jaki sposób wytwarzane są z koziego mleka. Dowiedziały się, jakie właściwości zdrowotne ma kozie mleko, a także, że jest wykorzystywane nie tylko w przemyśle spożywczym, ale i kosmetycznym. Dzieci mogły same przygotować serowe kuleczki. Odbyła się też degustacja różnego rodzaju serów, kanapeczek z kozim serem. Następnie wszyscy udaliśmy się w odwiedziny do kóz, które już na nas czekały. Dzieci mogły posłuchać  wielu ciekawostek na ich temat, poznać środowisko ich życia, ale przede wszystkim pobyć wśród tych mądrych i przyjaznych zwierząt. Na koniec wycieczki wszyscy wspólnie piekliśmy kiełbaski przy ognisku i zajadaliśmy się nimi.                                                                   Dzieci roześmiane i zadowolone wróciły bezpiecznie do szkoły.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Lipka