ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

W poniedziałek 11 kwietnia 2022r. dzieci z klas I – III i ” zerówki” wraz ze swoimi paniami nauczycielkami obchodziły  Światowy Dzień Zdrowia, który według kalendarza był 7 kwietnia. W tym dniu dzieci  uczestniczyły w spotkaniu ze  strażakiem, który jest tatą Bartka O. – ucznia klasy III b i panią dietetyk. Podczas pogadanki na temat zawodu strażaka, pan strażak w ciekawy sposób pokazał także dzieciom, na czym polega pierwsza pomoc i jak należy zachować się trudnej sytuacji. Dzieci mogły również same poćwiczyć, jak udzielać pierwszej pomocy, co było dla nich bardzo atrakcyjne. Pani dietetyk natomiast, podczas spotkania z dziećmi rozmawiała o tym, jak należy mądrze jeść, aby być zdrowym. Jakich produktów unikać. Zwróciła szczególną uwagę na aktywność ruchową. Bo przecież wszystkie dzieci wiedzą, ” że sport, to zdrowie”.  W tym dniu szczególnie nie mogło zabraknąć więc ruchu. Każda klasa była aktywna ruchowo. Były ćwiczenia i  zabawy  na świeżym powietrzu, rozgrywki międzyklasowe i spacery.

Dzieci z klas wykonały piramidy zdrowia i inne  prace plastyczno – techniczne o tematyce zdrowotnej, które można podziwiać na holu i tablicach  szkolnych.

Organizatorki tego dnia – Agnieszka L., Justyna R. i Asia H. dziękują bardzo koleżankom z klas 0 – III za współpracę, pomoc i aktywny udział.

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email