Szuflada online

Komputery i podzespoły

W dzisiejszych czasach ludzie wolą kupować gotowe komputery , które kosztują więcej. Jednak są osoby, które wolą złożyć komputery samodzielnie za mniejszą sumę pieniędzy. Różnica pomiędzy składakiem a gotowcem sięga często kilku tysięcy złotych. Składające osoby zwracają uwagę na podzespoły. Najczęściej kupują podzespoły nowej generacji i procesory, które można podkręcać tzw. zwiększać ilość HZ, ale do tego jest potrzebne dobre chłodzenie. Trzeba pamiętać o szybkich kartach graficznych, niekoniecznie bardzo drogich.

Jeśli chcesz mieć dobry komputer, to sam go stwórz. Po porady zgłaszajcie się do Jakuba Krysińskiego i Kacpra Malesy na FACEBOOKu.

 

 

Absurdalne ceny ubrań

Przeglądasz ciuchy w internecie i oczywiście spoglądasz na ceny, ale czasami trudno uwierzyć własnym oczom, gdy widzimy cztero- czy pięciocyfrowe kwoty.

Gdy spojrzysz na nazwę firmy, najczęściej zobaczysz:  GUCCI, OFF-WHITE, BALENCIAGA, DIOR, VERSACE, ARMANI, PRADA, DOLCE&GABBANA, CHANEL.

Ceny ich produktów zaczynają się od ok. 500 zł do mniej więcej 30 000 zł.  Nie wiem, czym różnią się one od innych, a wręcz mam wrażenie, że ubrania te w większości są brzydkie, dziwaczne i niedopasowane. Tkaniny też nie wyglądają zachęcająco. Zastanawiam się: „Kto to kupi?”. Choć jeśli firmy te utrzymują się na rynku mody od wielu dziesięcioleci, to chyba mają swoich kupców. I są to obrzydliwie bogaci ludzie.

Klaudia Sołtysiak, Kacper Malesa

Print Friendly, PDF & Email