Zapraszamy do udziału w nowym projekcie „Powrót do normalności”

Powrót do normalności” projekt realizowany przez Stowarzyszenie Morąska „Jedynka” ze środków programu mikrodotacji NOWEFIO- Warmia Mazury Lokalnie 5” dofinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach FIO.

Partnerami zadania są: Szkoła Podstawowa nr 1 w Morągu, Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Małego Dziecka i Rodzinę „POMOST”, Stowarzyszenie Kraina Drwęcy i Pasłęki, ZHP w Morągu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szymanowie.

W projekcie mogą wziąć udział dzieci ze SP nr 1 w Morągu z klas II – IV. Program skierowany jest do dzieci, które nie odnalazły się po zdalnym nauczaniu. Będą mogły nauczyć się nazywać emocje, komunikować się, nawiązywać wartościowe relacje oraz współpracować w  grupie rówieśniczej. Dzieci nauczą się akceptować siebie i innych.

Głównym celem projektu jest Rozwijanie kompetencji emocjonalno-społecznych wśród 20 dzieci w wieku 7-10 lat z Gminy Morąg w okresie od 01.10.2021 do 15.12.2021 r. Cel projektu będzie realizowany poprzez kompleksowy program terapeutyczny o nazwie „Kocham, lubię, szanuję”, w ramach którego odbędą się:

  • Treningi umiejętności społecznych (TUS);
  • Spotkania z pedagogiem i psychologiem;
  • Warsztaty prowadzone metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne;
  • Dogoterapia;
  • Survival – warsztaty przetrwania;
  • Wyjazd integracyjny do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szymanowie.

Szczegóły w dokumentacji rekrutacyjnej, którą należy złożyć w biurze projektu (sala nr 5) do 8 października.

Dokumenty do pobrania:

regulamin-rekrutacji-i-udziału-w-projekcie

formularz-zgłoszeniowy

deklaracja-uczestnictwa-w-projekcie

klauzula-RODO

zgoda-na-rozpowszechnianie-wizerunku

ULOTKA

Print Friendly, PDF & Email