HOME

Szkoła Podstawowa nr  1 im. Jana Pawła II w Morągu to nie szkoła marzeń i snów. Zwykła szkoła, do której chodzą zwyczajni uczniowie i uczą zwyczajni nauczyciele, są dzwonki na lekcje i przerwy. A jednak w tej zwyczajności jest pewna nadzwyczajność…

Nasza szkoła została powołana do życia 1 września 2017 roku, ale jej historia jest znacznie bogatsza.  „Jedynka” jest kontynuatorką bogatej historii  Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II oraz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza, po której odziedziczyła nie tylko mury, ale i chlubne tradycje. A zatem powrót do korzeni, a korzenie sięgają jesieni 1945 roku, kiedy to zainaugurowała swoją działalność Szkoła Podstawowa nr 1.

Od tamtego czasu wiele się zmieniło, ale nadal przyświecają nam szlachetne cele i ideały, gdyż za przykładem naszego patrona Jana Pawła II – wymagamy od siebie sami, nawet jeżeli inni od nas nie wymagają. Dziś szkoła skupia wielu uczniów z Morąga i okolic. Mamy nowoczesną halę sportową oraz dwa budynki szkolne z dobrze wyposażonymi pracowniami.

Liczne sukcesy w konkursach przedmiotowych, potwierdzone tytułami laureatów i finalistów, konkursach interdyscyplinarnych, przeglądach, festiwalach oraz zawodach sportowych są naszą chlubą i wizytówką.

Szkoła Podstawowa nr 1 to szkoła przyjazna uczniowi. Dbamy o to, aby było tu bezpiecznie i panowała przyjazna atmosfera, a relacje były serdeczne.

Obowiązkowe zajęcia lekcyjne to tylko część oferty naszej szkoły. W każdym roku szkolnym oferujemy naszym uczniom ciekawe zajęcia służące ich rozwojowi, a także organizujemy liczne imprezy o charakterze dydaktycznym, rekreacyjnym, sportowym i artystycznym wspierające wychowanie naszej młodzieży.

 

Historia budynku naszej szkoły.

Print Friendly, PDF & Email