HOME

Gimnazjum nr 1 w Morągu, to nie szkoła marzeń i snów. Zwykłe gimnazjum, do którego chodzą zwyczajni uczniowie i uczą zwyczajni nauczyciele. A jednak w tej zwyczajności jest pewna nadzwyczajność…

Nasze gimnazjum rozpoczęło swą działalność 1 września 1999 roku, ale nasza historia jest znacznie bogatsza. Gimnazjum jest spadkobiercą bogatej historii Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza, po której odziedziczyło nie tylko mury, ale i chlubne tradycje.
Korzenie sięgają jesieni 1945 roku, kiedy to zainaugurowała swoją działalność Szkoła Podstawowa nr 1. Od tamtego czasu wiele się zmieniło, ale nadal przyświecają nam konkretne cele i ideały, gdyż za przykładem Seneki Młodszego Non scholae, sed vitae discimus – Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia.
Dziś szkoła skupia wielu uczniów z Morąga i okolic. Mamy nowoczesną halę i dwa budynki połączone łącznikiem, do przemierzenia których, nowo wstępującym w nasze progi, przydałaby się nić Ariadny.
Sukcesy w licznych konkursach i wysokie wyniki, jakie osiągamy na egzaminie gimnazjalnym, są naszą wizytówką.
Gimnazjum nr 1 to szkoła przyjazna uczniowi. Dbamy, by panowała niezwykła atmosfera a relacje były serdeczne. Poza obowiązkowym kalendarzem zajęć, każdy znajdzie coś dla siebie, co pozwoli się rozwijać, rozbudzi wyobraźnię i wrażliwość – warsztaty teatralne, koła zainteresowań, sport, muzyka i wiele więcej…
Naprawdę wystarczy tylko chcieć…

 

Print Friendly, PDF & Email