Finał XVII edycji Szlachetnej Paczki

Kolejny raz nasza szkoła dołączyła do miliona Polaków zaangażowanych w akcję Szlachetna Paczka, więc z niecierpliwością czekamy na relację z tegorocznego „weekendu cudów”. Koordynatorkami akcji w szkole były pani Danuta Pilarczyk – Pyjor i pani Natalia Dworańska. Wsparcie ze strony wspaniałych uczniów, pomocnych rodziców, życzliwej dyrekcji i uczynnych nauczycieli było ogromne  i dzięki temu udało się zorganizować wszystko, co znajdowało się na liście potrzeb. W tym roku wybraliśmy dwie rodziny będące w ciężkiej sytuacji materialnej oraz chłopca, który przeżył osobistą tragedię i bez wątpienia potrzebował naszego wsparcia. Zbiórka rzeczy (m.in. artykułów spożywczych, środków chemicznych, zabawek, ubrań, przyborów szkolnych) trwała dwa tygodnie. Łącznie przygotowaliśmy 62 paczki, które zapakowaliśmy, oznaczyliśmy i przewieźliśmy do magazynu centralnego. Do paczek dołączyliśmy szczególne upominki dla wszystkich członków rodzin oraz kartki z życzeniami świątecznymi. Dziękujemy wszystkim, którzy w naszej szkole włączyli się w akcję, okazali wsparcie i służyli pomocą. Jesteście WIELCY!

Szlachetna Paczka to wspaniała przygoda i piękna lekcja szlachetności dla każdego, a jej motto brzmi: ,,Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!”, więc zbieramy siły na przyszły rok.

 

dav
dav
dav
dav
dav
dav

Print Friendly, PDF & Email