Gimnazjum Nr 1 darczyńcą w akcji Szlachetna Paczka

Rusza kolejna edycja Szlachetnej Paczki!

Po raz drugi Gimnazjum Nr 1 będzie oficjalnym darczyńcą, tym razem wybrane zostały dwie rodziny będące w ciężkiej sytuacji materialnej. Paczki są przygotowywane do 7 grudnia 2016 (środa) i będą gromadzone w sali nr 6 (D. Pilarczyk – Pyjor) i w sali nr 9 (N. Dworańska). Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji!

Poniżej przedstawiamy opisy rodzin i ich najważniejsze potrzeby.

  1. Kod rodziny WAR-2590-537690

Pani Magda (30 l.) wraz z mężem Tomaszem (31 l.) wychowują dwóch synów Patryka (7 l.) i Eryka (4 l.) Rodzina Pani Magdy zajmuje jeden mały pokoik w mieszkaniu teściów. Na początku roku ich życie wyglądało w miarę normalnie. Ale gdy teściowa poszła na emeryturę wszystko zaczęło się zmieniać. Zaczęły się kłótnie. Po takich awanturach chłopcy robili się nerwowi, budzili się z płaczem w nocy. Teściowej zaczęło wszystko przeszkadzać. Nawet bawiące się dzieci. Rodzina była bardzo zdziwiona jej postępowaniem, gdyż to oni opłacali wszystkie rachunki związane z mieszkaniem. Doszło do tego, że okres letni mieszkali na działce. Zaczął się wrzesień i trzeba było wracać do „domu”. I wtedy stało się coś czego się nie spodziewali. W wulgarny sposób kazano im się wyprowadzić. Praktycznie rodzina została wyrzucona z domu. Fundusze rodziny nie wystarczają na wynajęcie mieszkania. Ich dochód po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania (ok 1300 zł) wynosi około 380 zł na osobę. Rodzina od dawna marzyła o swoim mieszkaniu. Pan Tomasz latem wyjeżdżał zagranice żeby zarobić na własne lokum. Taka praca pozwoliła odłożyć trochę pieniędzy, dodatkowo Pan Tomasz brał dodatkowe prace, także Pani Magda pracowała dorywczo. Za zaoszczędzone pieniądze postanowili poszukać czegoś do zamieszkania. Niestety mieli za małe fundusze. Aż pewnego dnia spotkali na swojej drodze księdza, który miał na sprzedaż stary poniemiecki dom. Zgodził się sprzedać im ten dom, a brakującą kwotę mogli odpracować lub spłacać w ratach. Pan Tomasz pomału remontuje ich dom, chciałby wyremontować chodź jeden pokój, aby rodzina mogła w nim zamieszkać. Poczuć się znowu bezpieczna i szczęśliwa. Najbardziej potrzebna jest lodówko-zamrażarka, której rodzina nie posiada. Również ważna jest żywność i środki czystości.

 

  1. Kod rodziny WAR-2590-545080

Pani Kamila (41 l.) i pan Damian (43 l.) wychowują dwoje dzieci: Martę (11 l.) i Jakuba (18 l.) Rodzina pani Kamili jest w trudnej sytuacji od roku, kiedy to kobieta straciła pracę z powodu swojej choroby, zachorowała na tętniaka mózgu. Zmieniło to dotychczasowe życie rodziny. Mąż pani Kamili pracuje i utrzymuje rodzinę. Jako operator linii produkcyjnej zarabia ok. 2200 zł – po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania (1230 zł) oraz kosztów lekarstw (165 zł) na życie rodzinie zostaje około 490 zł na osobę. Kwota ta często nie wystarcza na podstawowe produkty żywnościowe. Dodatkowo domowy budżet obciąża jeszcze spłata kredytu zaciągniętego na mieszkanie. Mimo trudności rodzina nie poddaje się. Wśród największych potrzeb pani Kamila wymienia komodę młodzieżową, ponieważ brakuje miejsca na odzież dla syna oraz żelazko, ponieważ stare się popsuło. Rodzina będzie wdzięczna również za żywność.

Potrzeby rodzin
1.Żywność trwała (podstawowe produkty żywnościowe: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach i inne: płatki kukurydziane, kakao, owoce w puszce, orzechy, rodzynki, owoce suszone)
2.Środki czystości i artykuły higieniczne (proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów, płyn do płukania, płyn do wc, mleczka do czyszczenia, płyn do szyb, pianka do golenia)
3.Odzież (kurtka damska M i XXL, kurtka męska Lx3, bluza męska L, spodnie mięska rozmiar w pasie 92 cm, odzież chłopięca rozmiar 128 i 122, kurtka dziewczęca rozmiar 146 )
4.Obuwie (buty ocieplane i zimowe damskie rozmiar 40 i 38, buty ocieplane i letnie męskie rozmiar 44 i 43, adidasy damskie rozmiar 38, adidasy męskie rozmiar 42, adidasy chłopięce rozmiar 32 i 29)
5.Materiały szkolne (zeszyty, farby, papier kolorowy, plecaki bloki, klej, nożyczki, przybory do pisania, kredki, plastelina, piórnik, zeszyty w dwie linie)
6.Wyposażenie mieszkania (kołdry, koce, ręczniki, pościel, poduszki )
7.Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego (lodówka, komody, żelazko)
8.Szczególne upominki (robot kuchenny, zestaw narzędzi, słuchawki nauszne, spodnie męskie joggery M, torebka sportowa, zestaw kluczy, tablica edukacyjna, duży samochód policyjny)

 

 

Za wszelką pomoc i wsparcie serdecznie dziękujemy!

Print Friendly, PDF & Email