Jasełka ? na strychu ?

Jasełka ?! znowu ! – ile razy można oglądać to samo? … ale czy na pewno ?!

 

W tym roku jasełka w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II były wyjątkowe. Grupa teatralna TANAKABAKA zaprosiła do współpracy w przygotowaniu przedstawienia bożonarodzeniowego uczniów klasy pierwszej i czwartej. Połączenie ze sobą świata gimnazjalistów i maluszków w jednym przedstawieniu nie było proste  🙂 ale … . Już po pierwszej wspólnej próbie nawiązały się przyjaźnie, duzi opiekowali się mniejszymi i małymi, a maluszki pokazały dużym jak można być radosnym , śmiałym i swobodnym na scenie.

Efektem kooperacji jest przedstawienie pt. „Jasełka na strychu”, w którym  Fotel / Kuba Kalisz/, Lampa / Weronika Derewecka/ oraz Skrzynia / Julka Lisowska/ opowiadają historię Bożego Narodzenia dzieciom / Ala Kaczmarek i Zuzia Kostrzębska/, które wkradły się na strych w domu babci / Oriana Falkiewicz/.Uczniowie klasy pierwszej wcielili się w role pastuszków, królów oraz Młodszego Anioła i Gwiazdeczki. Na scenie wypadli wspaniale / chyba wcale nie mieli tremy 🙂 /.  Mogliśmy też zobaczyć Diabła / Natalia Białek/ oraz Anioły/ Kaja Nowakowska i Michał Wojciechowski/. Skoro jasełka/ nie ważne, że na  strychu/ nie mogło zabraknąć najważniejszych postaci- Józef, którego grał Łukasz Kosicki i Maryi, w którą wcieliła się Amelka Majek.

Tych, którzy nie widzieli lub chcą zobaczyć jeszcze raz przedstawienie zapraszamy 6 stycznia 2018 roku na Orszak Trzech Króli do Domu Kultury w Morągu. 

 

 

       

Print Friendly, PDF & Email