Językowy wieczór baśni

Uczniowie klasy II c wraz z opiekunem panią Natalią Dworańską wpadli na pomysł, by w ramach projektu edukacyjnego przygotować bajkę w języku niemieckim. Pomogli im w tym uczniowie III d. Natomiast dziewczyny z III c na zajęciach koła językowego razem z panią Darią Dziurzyńską przygotowały inną bajkę na konkurs recytatorski, tym razem w języku angielskim. Pani Danuta Pilarczyk- Pyjor do obu przedstawień dodała mało znaną wersję bajki                       o królewnie z wieży w języku polskim i tak zrodził sie pomysł na „Wieczór baśni”.  O oprawę plastyczną przedstawienia zadbała pani Anna Jabłońska.

Na spotkaniu obecni byli zaproszeni rodzice, nauczyciele i uczniowie. Wszyscy mieli szansę sprawdzić swoją znajomość języków obcych oglądając uwspółcześnione, a nawet trochę satyryczne wersje „Królewny Śnieżki”                    i „Czerwonego Kapturka”. Przy słodkim poczęstunku każdy mógł choć na chwilę przenieść się w świat dzieciństwa, a gromkie brawa na koniec spektaklu pokazały, że młodzi aktorzy zrealizowali swój projekt na szóstkę.

Dodatkowym atutem całego przedsięwzięcia było ukazanie talentów językowych   i aktorskich naszych uczniów oraz promocja nauki języków obcych.

 

DSC00164 DSC00190 DSC00206 DSC00213 DSC00226 DSC00229 DSC00239

Print Friendly, PDF & Email