Na grunwaldzkich polach…..

Dnia 26 maja 2017 roku w Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku odbyła się już IV edycja konkursu pt. Między Orłem a Krzyżem, czyli „ Z dziejów wojen polsko-krzyżackich w XIV – XVI wieku”. Tradycyjnie konkurs został zorganizowany przez Publiczne Gimnazjum im. Władysława Jagiełły w Stębarku. Patronat nad konkursem objął wójt gminy Grunwald – Henryk Kacprzyk.

W tym prestiżowym konkursie nie mogło Nas zabraknąć. Nasze Gimnazjum reprezentowali uczniowie:

Zakres konkursu obejmował wiadomości z dziejów wojen Polski z Zakonem Krzyżackim w latach 1308-1525. Konkurs obejmował dwa etapy: testowy i zadaniowy. Najpierw uczniowie rozwiązywali test. Część zadaniowa konkursu polegała na dokładnym wysłuchaniu wykładu pt. Tajemnice Grunwaldu i rozwiązanie testu. Następnie uczniowie przystąpili do dwóch części zadaniowych związanych z uzbrojeniem średniowiecznego rycerstwa (tj. polskiego i zakonnego) oraz z oporządzeniem średniowiecznego konia (tzw. rząd koński).

Po ciężkim i trudnym trzymającym w napięciu aż do ostatniego etapu konkursu z ogromną przyjemnością informuję, że uczennica naszego Gimnazjum – Anna Pająk zajęła I miejsce ! zaś uczennica Weronika Boraczyńska III miejsce !

 GRATULACJE !

Print Friendly, PDF & Email