Potyczki z ortografią 2015

28 maja w naszym Gimnazjum po raz kolejny spotkali się uczniowie, nauczyciele i rodzice, by przekonać się, kto z nich najlepiej radzi sobie z polską ortografią.
W etapie szkolnym konkursu wszyscy uczniowie pisali dyktanda. Najlepsi z nich stanęli w szranki z dorosłymi. W poprzednich latach to właśnie gimnazjaliści popełniali najmniej błędów w konkursowych dyktandach i do nich trafiały tytuły Mistrzów Ortografii. Tym razem najlepiej poradzili sobie rodzice. Tylko dwa błędy w tegorocznym, jak zwykle trudnym dyktandzie popełniła pani Teresa Kosowska i otrzymała tytuł Mistrza Ortografii 2015. A nie było łatwo. Oto fragment konkursowego tekstu:
Poniedziałkowe poranki kojarzą się nie najlepiej – z nieuchronną melancholią i chandrą. Wszedłszy do szkoły, może jeszcze powspominać cosobotnie mailowanie z rówieśnikami, aby już niezadługo, tuż-tuż po pierwszej lekcji, zasiąść z nosem w smartfonie.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:
Uczniowie:
I miejsce Antonina Steffen
II miejsce Maja Redosz
III miejsce Maria Zabłocka
Rodzice:
I miejsce Monika Paczkowska
II miejsce Wiesława Roguska
III miejsce Agata Banach – Pająk

Nauczyciele:
I miejsce Beata Trojanowska
II miejsce Lidia Winnicka
III miejsce Krzysztof Urbaszek
Zwycięzcom gratulujemy! Dziękujemy uczestnikom konkursu oraz wszystkim, którzy wsparli nas w organizacji tego przedsięwzięcia.
Organizatorzy: Grażyna Sobieraj i Marzena Zamojska
Współpraca: Anna Adamczyk, Małgorzata Szliter, Paweł Wyszkowski, Aneta Morenc, Barbara Ostojska

DSC_0037DSC_0038DSC_0036DSC_0049DSC_0044DSC_0054

Print Friendly, PDF & Email