Rajdy rowerowe. „Ruch i zdrowie. (re)Aktywacja”

 

Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” zaprasza dzieci i młodzież, uczestników projektu „Ruch i zdrowie. (re)Aktywacja” oraz ich rodziców do udziału w rajdach rowerowych w okolicach Morąga.

Pierwszy rajd dla grupy dzieci młodszych (klasy 1-3 w roku szkolnym 2021/22) odbędzie się w sobotę 23 lipca 2022 r. Planowana trasa rajdu przebiegać będzie przez miejscowości: Morąg–Nowy Dwór  Dobrocinek (trasa przez las, przystanek przy ścieżce ekologicznej: Modrzewie koło Dobrocinka) – Kiełkuty – Dobrocin – Kudypy – Morąg.

Drugi rajd dla młodzieży (od klasy 4 wzwyż w roku szkolnym 2021/22) odbędzie się w sobotę 30 lipca 2022 r. Planowana trasa dla grupy starszej: Morąg – Chojnik – Sarna ( przejazd drogami leśnymi przy rezerwacie Niedźwiedzie Wielkie) – Kiełkuty – Dobrocin – Kudypy – Morąg.

W czasie każdego rajdu odbędzie się ognisko integracyjne.

Start obu rajdów o godz. 9.00 z placu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Morągu. Planowane zakończenie o godz. 14.00. UKS „Jedynka” zapewni kaski rowerowe osobom, które ich nie posiadają oraz kamizelki odblaskowe dla wszystkich uczestników rajdu. Zabezpieczamy  rajd od strony technicznej i medycznej.

Rodziców uczniów prosimy o wyposażenie dzieci w środki przeciw komary, ponieważ trasa prowadzić będzie przez las i dostosowanie ubiorów uczestników do pogody. Prognoza pogody na razie nam sprzyja 🙂

Dziękujemy pierwszym rodzicom za wyrażenie chęci udziału w rajdach wraz z dziećmi i liczymy na kolejnych. Zapraszamy Państwa serdecznie!

 

 

Print Friendly, PDF & Email