„Ruch i zdrowie. (re)Aktywacja” na finiszu

Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” podsumował realizację projektu sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego NOWEFIO na lata 2021-2030 pod nazwą „Ruch i zdrowie. (re)Aktywacja”.

Podsumowanie wszystkich działań połączone było z wystawą zdjęć, wręczeniem upominków i dyplomów. Liczymy, że wzrosła aktywność fizyczna i wiedza młodzieży na temat zdrowego stylu życia oraz motywacja do działania.

Co już za nami? Dwa rajdy rowerowe. Z uczestnikami jechali także ich rodzice i opiekunowie. Trasy wycieczek rowerowych zaplanowano tak, by młodzież w przyszłości samodzielnie korzystała z tej formy aktywności i poznawała okolice Morąga.
Dużym powodzeniem cieszył się spływ kajakowy rzeką Krutynią. Kilkugodzinne wiosłowanie okazało się sprawdzianem kondycji i wytrwałości.

Efektem zajęć projektowych z prowadzenia kanału na You Tube jest nagranie 8 odcinków kanału (re)Aktywacja w Internecie. Młodzież promuje w nich sport i zdrowe odżywanie oraz swój własny projekt, w którym uczestniczy. Wszystkie odcinki kanału dostępne są na kanale:
https://www.youtube.com/@reaktywacja.ruchizdrowie1720

Po warsztatach dietetycznych jest pewne, że uczestnicy projektu umieją lepiej gotować. Samodzielne przygotowanie zdrowych potraw oraz przekąsek daje nadzieję, że i młodzi ludzie włączą zdrowe produkty do swej diety.

Uczestnicy projektu wzięli także udział w nowoczesnej formie edukacji spersonalizowanej – w tutoringu. Pracowali z tutorami nad wzrostem motywacji do działania, określeniem celów rozwojowych i utworzeniem osobistego planu rozwoju. W czasie zajęć sportowo rekreacyjnych rozwijali kondycję fizyczną – ćwiczyli na hali i na basenie oraz brali udział w zajęciach sportowych na boisku.

Partnerami projektu są: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Morągu oraz Stowarzyszenie Morąska „Jedynka”.

Sfinansowano ze środków @narodowyinstytutwolnosci w ramach #NOWEFIO. @Komitet do spraw Pożytku Publicznego.

Print Friendly, PDF & Email