Rusza akcja „Szlachetna Paczka”

Powoli zbliża się Finał Szlachetnej Paczki. Nasza szkoła po raz trzeci będzie oficjalnym darczyńcą. W tym roku wybraliśmy dwie rodziny w bardzo trudnej sytuacji życiowej, zachęcamy do zapoznania się z opisami znajdującymi się poniżej. Ponadto postanowiliśmy też pomóc pewnemu chłopcu o imieniu Kuba, który bez wątpienia potrzebuje Naszego wsparcia. Zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc w zbiórce rzeczy, pamiętajmy, że siła jest w Nas… Finał Szlachetnej Paczki zaplanowany jest na 9-10.12.2017, zbiórka w Naszej szkole prowadzona będzie do czwartku 07.12.2017,  „tymczasowy magazyn” to sala nr 6 a koordynatorkami akcji są pani Natalia Dworańska i pani Danuta Pilarczyk – Pyjor.

Opisy rodzin:

Pani Czesława (69 l.) i Pan Mieczysław (77 l.) są małżeństwem od wielu lat. Jeszcze w tamtym roku żyło im się dostatecznie, wiedli spokojne życie. W styczniu sytuacja radykalnie się zmieniła. Pan Mieczysław dostał udaru, a wskutek tego padaczki. Teraz jest osobą leżącą i słabo mówiącą. Całe ich życie zmieniło się. Bardzo duża część ich finansów poświęcona jest na leczenie Pana Mieczysława, Pani Czesława choruje na cukrzycę i nadciśnienie. Żyją z emerytury męża (1585 zł). Po odliczeniu miesięcznych opłat i kosztów leczenia (1185 zł) na życie pozostaje im niespełna 400 zł. Choć ich życie jest bardzo skromne bardzo się kochają. Pani Czesława bardzo dba o męża. Dba żeby nie dostał odleżyn. Jest to dla niej bardzo ciężka praca, ale radzi sobie jak umie. Nie poddaje się. Niekiedy odwiedza ich rodzina, przyjeżdża z zakupami, to bardzo im pomaga i odciąża domowy budżet. Pani Czesława jest z siebie dumna, że mimo swojego wieku daje radę i nie narzeka na swój los. Do najważniejszych potrzeb zalicza żywność, a szczególnie PROTIFAR, na który nie stać rodziny, gdyż jest bardzo drogi. Środki czystości, które są niezbędne do utrzymania czystości oraz ręczniki.

Pani Ewelina (29 lat) samotnie wychowuje dwójkę dzieci – Piotra (9 lat) i Hanię (3 latka). Początek problemów tej rodziny rozpoczął się wraz z odejściem pani Eweliny od swojego pogrążonego w uzależnieniu od narkotyków partnera. Od tamtej pory rodzina prześladowana jest fizycznie i psychicznie. Pomimo wielu rozpraw sądowych i wydania zakazu zbliżania się do dzieci pani Ewelina  żyje w ciągłym niepokoju, boi się przebywać sama. Ta sytuacja wpłynęła też na zdrowie syna, który leczy się u olsztyńskich psychiatrów. Samodzielne rodzicielstwo wiąże się z wysokimi kosztami utrzymania rodziny. Po odjęciu wszystkich wydatków związanych z utrzymaniem mieszkania dochód na jednego członka rodziny wynosi 176 zł. Pomimo przeciwności losu rodzina nie poddaje się, jedyne, o czym marzą, to spokojne życie. Rodzina potrzebuje wsparcia w postaci chemii, żywności oraz łóżek dla dzieci.

Potrzeby rodzin:

1.     Żywność trwała(długoterminowa) Podstawowe produkty żywnościowe: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, olej, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach
2.     Środki czystości proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów
3.     PROTIFAR, pieluchy dla dorosłych

rozmiar L i wkłady Comfort plus

Tych rzeczy koniecznie potrzebuje pan Mieczysław
4.     Odzież i obuwie *Pan Mieczysław – podkoszulki z krótkim rękawem i spodnie dresowe (rozmiar XL)
*Pani Czesława (osoba niewysoka) – kurtka, spódnice, damskie bluzki, podkoszulki na ramiączkach (XXL), obuwie rozmiar 36
*Pani Ewelina – obuwie czarne sportowe rozmiar 39
*Piotr – kurtka zimowa, dresy bluzy, koszulki rozmiar 140/146 (nie jeansy), obuwie sportowe rozmiar 35/36
*Hania – sukienki, bluzy, getry rozmiar 104, obuwie(kozaczki baletki rozmiar 26)
*Kuba – kurtka, spodnie, bluzy, koszulki, piżamy, koszule, swetry rozmiar 158 (bardzo szczupły), obuwie rozmiar 38/39
5.     Wyposażenie mieszkania *Kołdry, koce, ręczniki, pościel, poduszki

*dwa łóżka (nowe lub w bardzo dobrym stanie)

*garnki

 

6.     Pomoce szkolne *farby, bloki, klej, przybory do pisania, kredki, plastelina
7.     Specjalne upominki *Pani Czesława – szal lub apaszka

*Pani Ewelina – zestaw kosmetyków

*Hania – kosmetyki dla dzieci

*Piotr – gra

*Kuba – laptop lub tablet (może być używany)

 

Z góry raz jeszcze dziękujemy za współpracę i wsparcie!

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email