Ruszamy w drogę! Otwieramy „turniej” o tytuł Humanisty Roku!

HUMANISTA ROKU

Jeśli lubisz recytować, śpiewać, malować, chętnie czytasz książki, Twoją pasją jest Biblia, historia bądź obserwacja dziejących się, aktualnych wydarzeń…

Jeśli chętnie bierzesz udział (nie tylko na terenie naszej szkoły) w różnego rodzaju konkursach z zakresu nauk humanistycznych (recytatorskich, ortograficznych, literackich, z zakresu wiedzy o literaturze i języku, historycznych, wiedzy o społeczeństwie, plastycznych, wokalnych/muzycznych, religijnych/biblijnych)…

stań w szranki o tytuł HUMANISTY ROKU.

Ten tytuł nauczyciele Zespołu Humanistycznego naszej szkoły przyznają uczniowi, który za udział i sukcesy w konkursach, imprezach, przedsięwzięciach humanistycznych zdobędzie co najmniej 80 punktów. Tytuł przyznajemy na koniec każdego roku szkolnego, po zliczeniu wszystkich punktów (zwycięża ten, kto będzie miał najwięcej punktów), a uczeń uhonorowany jest podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego. Jeżeli więcej będzie uczniów z wynikiem równorzędnym, nauczyciele spośród nich wybiorą tego jednego – sprawdzą, w ilu konkursach wziął udział i ile razy zajął I miejsce. Zawsze będzie ten NAJLEPSZY.

Jak i kiedy zdobyć 80 punktów? Na tablicach informacyjnych przy salach nr 2 i 40 jest wykaz konkursów i przypisanych im punktów. Już za sam udział w konkursie otrzymujesz bonus w wysokości 2 lub 3 punktów, a np. za sukcesy w konkursach organizowanych przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora w Olsztynie (kończących się uzyskaniem tytułu LAUREATA bądź FINALISTY) otrzymasz odpowiednio 50 i 30 punktów!  Twoje zadanie jest proste – słuchaj komunikatów, czytaj ogłoszenia (np. na tablicy informacyjnej lub w bibliotece), nie bądź bierny. Odważnie podejmij decyzję, przystąp do konkursu, zdobywaj cenne punkty.

Jeżeli bierzesz udział w tego typu konkursach poza szkołą, koniecznie powiadom o tym swojego nauczyciela języka polskiego, historii, wos-u, plastyki, muzyki, religii. Jeżeli sam tego nie zrobisz, nikt inny o tym nam nie powie.

Obserwuj tablicę wyników. Będzie co jakiś czas aktualizowana. Sprawdzaj, ile udało Ci się zdobyć punktów i ile jeszcze brakuje. Walcz o pozostałe. Bądź mistrzem. BĄDŹ HUMANISTĄ ROKU!

Zapraszamy. Warto!

Print Friendly, PDF & Email