Szkolna wycieczka do Londynu

Tradycją naszej szkoły jest przedmiotowa wycieczka do Londynu uczniów najstarszych klas, która stanowi swoiste  podsumowanie nauki języka  angielskiego w szkole podstawowej. Uczniowie mogą praktycznie wykorzystać swoje umiejętności językowe – możliwość konwersacji, słuchania autentycznego języka angielskiego to prawdziwy egzamin ze znajomości języka. Dodatkowym celem jest poznanie kultury, tradycji, historii i zabytków Wielkiej Brytanii, które do tej pory znane były tylko z kart podręcznika. Pobyt w Londynie to również doskonała okazja do rozwijania umiejętności społecznych: przewodzenia, współdziałania w zespole, kształtowanie poczucia odpowiedzialności i samodyscypliny, a także wdrażanie do samodzielności i samokształcenia w nauce języka obcego.

W trakcie wycieczki zwiedziliśmy wiele znanych i lubianych miejsc w Londynie. Zachwycaliśmy się  przepięknym budynkiem Muzeum Historii Naturalnej, podziwialiśmy obrazy w Galerii Narodowej oraz  niesamowite eksponaty z całego świata w British Museum. Udaliśmy się do Tower of London by na własne oczy zobaczyć klejnoty królewskie i wysłuchać historii tego miejsca. Spacerowaliśmy mostem Tower Bridge, the Millenium Bridge oraz uliczkami przy Piccadilly Circus i Trafalgar Square.  Obowiązkowym punktem było zwiedzanie katedry Św. Pawła i pokonanie 367 schodków, by z góry podziwiać imponującą panoramę miasta.  Big Ben i budynek Parlamentu był najlepszym miejscem na selfie 😀.  Odbyliśmy też przejażdżkę największym diabelskim kołem w Europie- The London Eye.  Z przyjemnością udaliśmy się na  rejs statkiem po Tamizie podziwiając budynki miasta z innej perspektywy, potem także przeszliśmy kanałem pod Tamizą. W naszym napiętym grafiku znaleźliśmy czas na wizytę w Królewskim Obserwatorium Astronomicznym w Greenwich i stanęliśmy na południku O.  Odwiedziliśmy króla Karola w Pałacu Buckingham, poszliśmy na zakupy na Camden Market i Oxford Street.  Zajrzeliśmy też na stację  King Cross  by poszukać peronu 9 i 3/4:)  Udaliśmy  się na chińską dzielnicę Chinatown, gdzie próbowaliśmy specjałów tej kuchni.  Najwięcej adrenaliny dostarczyła przejażdżka kolejką linową nad Tamizą.  Odpoczywaliśmy w parkach korzystając z pięknej i słonecznej  pogody.

Chociaż wycieczka była wyczerpująca fizycznie, to uczniowie przeżyli niesamowite chwile, zobaczyli przepiękne i  ikoniczne miejsca Londynu i są szczęśliwi, że dane im było poznać to atrakcyjne miasto!

Organizatorem wyjazdu była pani Danuta Pilarczyk- Pyjor i pan Adam Pyjor.

iasto.

 

Print Friendly, PDF & Email