Szlachetna Paczka w Gimnazjum nr 1

imag2988

Nasza szkoła po raz kolejny zaangażowała się w akcję Szlachetna Paczka. Wsparcie ze strony wspaniałych uczniów, pomocnych rodziców, życzliwej dyrekcji i uczynnych nauczycieli było ogromne  i dzięki temu udało się zorganizować wszystko, co znajdowało się na liście potrzeb. W tym roku wybraliśmy dwie rodziny będące w ciężkiej sytuacji materialnej. Zbiórka artykułów spożywczych, środków chemicznych, zabawek, ubrań, przyborów szkolnych oraz wszelkiego rodzaju  sprzętów trwała dwa tygodnie. Łącznie przygotowaliśmy 54 paczki, które zapakowaliśmy, oznaczyliśmy i przewieźliśmy do magazynu centralnego. Do paczek dołączyliśmy szczególne upominki dla wszystkich członków rodzin oraz kartki z życzeniami świątecznymi. Z relacji z finału akcji Szlachetna Paczka, które otrzymaliśmy mailowo od naszych wolontariuszy, dowiedzieliśmy się, że rodziny były bardzo zaskoczone widząc tak dużą ilość paczek, pojawiły się łzy szczęścia i dawno niewidziany uśmiech na twarzach. Otrzymaliśmy także podziękowania od rodzin:

„ Dziękujemy Darczyńcy, a raczej Darczyńcom, bo wiemy, że w organizację paczek zaangażowało się wiele osób. Dziękujemy Wam z całego serca. Nasze małe serduszka dziękują Waszym ogromnym sercom. Wasza pomoc zapewni Nam lepszy start i na dłuższy czas polepszy byt. Jesteście wspaniali za to, że bezinteresownie niesiecie pomoc drugiemu człowiekowi. DZIĘKUJEMY!”

My z kolei dziękujemy wszystkim, którzy w naszej szkole włączyli się w akcję Szlachetna Paczka, okazali wsparcie i służyli pomocą.

Jesteście WIELCY!

 

imag2904imag2908imag2914imag2924imag2929imag2943imag2960imag2961

imag2938_burst002_coverimag2956

Print Friendly, PDF & Email