„Szlachetna Paczka” w naszej szkole

W tym roku Gimnazjum Nr 1 włączyło się po raz pierwszy w akcję Szlachetna Paczka. Koordynatorkami akcji w naszej szkole były pani Natalia Dworańska i pani Joanna Karczewska. Wybraliśmy dwie rodziny, których historie nas wzruszyły i postanowiliśmy im z całych sił pomóc. Dzięki zaangażowaniu młodzieży zebraliśmy mnóstwo rzeczy, począwszy od ubrań, żywności, środków chemicznych a skończywszy na zabawkach i słodyczach dla najmłodszych. Wszystkie rzeczy zapakowaliśmy w świąteczny papier, chcieliśmy, żeby wybrane przez nas rodziny będące w bardzo trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej, poczuły choć odrobinę magii świąt… Chyba nam się udało. Najważniejsze, że podczas trwania całej akcji każdemu z nas towarzyszył cytat Jana Pawła II: „Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nieważne jest to, co się ma, ale czym się dzieli z innymi.”

 

Print Friendly, PDF & Email