Uczeń MISTRZEM ORTOGRAFII

konkurs-ort-1dsc_0023dsc_0019p1080648Już kolejny raz trudne dyktando konkursowe w „Potyczkach z ortografią” najlepiej napisał uczeń p1080645p1080643p1080642p1080619dsc_0026dsc_0038nr 1 w Morągu, tym razem najmniej błędów popełnił Stanisław Adamczyk  z klasy I d.

30 listopada w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny, w którym najlepsi w ortografii gimnazjaliści rywalizowali o tytuł Mistrza Ortografii z dorosłymi (z rodzicami i nauczycielami). Dyktando konkursowe pt. „Sprzężeni z Facebookiem” sprawdzało znajomość trudniejszych i rzadkich  słów oraz pisownię łączną i rozdzielną wyrazów.  Oto jego fragment:

-Epoka Gutenberga nigdy nie zrozumie epoki Zuckerberga- odparowała Maja, wzbudzając najpierw nieśmiałe chichoty,  a w końcu chóralny śmiech całej dwudziestkipiątki piszących uczniów, którym wtórowała rozbawiona wychowawczyni.

                                                                                                       

W czasie, gdy nauczyciele sprawdzali dyktanda, uczestnicy konkursu obejrzeli krótką część artystyczną zaprezentowaną przez uczniów klasy II c, a potem bawili się wspólnie, tworząc krótkie zabawne utwory: moskaliki (czterowersowe wierszyki spopularyzowane przez noblistkę Wisławę Szymborską).

 

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

Tytuł Mistrza Ortografii Roku 2016/2017 zdobył uczeń klasy I d Stanisław Adamczyk

 

Uczniowie:

1 Stanisław Adamczyk I d I miejsce

2 Maria Doroszczak III b II miejsce

3.Krzysztof Karolkiewicz Id III miejsce

Rodzice:

1  Alicja Krajewska I miejsce

2 Małgorzata Milewska II miejsce

3 Anna Drzymont III miejsce

Nauczyciele:

1 Maria Rolka I miejsce

2 Andrzej Kozicz II miejsce

3  Iwona Domarecka III miejsce

 

Zwycięzcom gratulujemy! Dziękujemy uczestnikom konkursu oraz wszystkim, którzy wsparli nas w organizacji tego przedsięwzięcia.

Organizatorzy: Grażyna Sobieraj i Marzena Zamojska

Print Friendly, PDF & Email