walentynki w bibliotece

WP_20160216_10_14_01_ProWP_20160216_10_13_30_Pro

Dzień Zakochanych … znowu wzdychanie, czerwone serduszka, romantyczne filmy! Nic podobnego! W bibliotece szkolnej walentynki przebiegły pod hasłem „Zakochani są w … literaturze”. Nikt nie rozdawał serduszek tylko zakładki do książek , na których można było znaleźć parafrazę „Hymnu o miłości” św. Pawła oraz pojęcia /oczywiście te trudne/ ze słownika wyrazów obcych. Uczniowie mogli sprawdzić, jaka jest ich miłość do innych ,w psychoteście / było przy tym wiele śmiechu/.

Ogromną popularnością cieszył się  konkurs wiedzy „Zakochani są w … literaturze”/ilość uczestników przerosła najśmielsze oczekiwania bibliotekarzy/. Wzięło w nim udział 48 uczniów, którzy musieli połączyć w pary zakochanych występujących nie tylko w lekturach szkolnych. Zadanie nie było proste. Po dogrywce udało się wyłonić zwycięzców. Pierwsze miejsce zdobyła Monika Lenkiewicz z klasy III c / wielkie brawa/. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Siatkowska z klasy III b, a na trzecim miejscu stanęli Klaudia Ziędalska z klasy III b oraz Aleksander Warzecha z klasy II b. Nie wszyscy mogli stanąć na podium ale wszyscy mogą się czuć ekspertami w sprawie zakochanych.

Promocję walentynek wspierała akcja wizualna na korytarzu szkolnym. W kilku miejscach znalazły się plakaty promujące  bibliotekę i akcję walentynkową. Biblioteka stała się sercem szkoły/ oby było tak jak najdłużej/. Na  gablotach przed biblioteką można było znaleźć informacje o zakochanych, a na półkach w bibliotece książki o miłości.

 

                                                             WP_20160216_10_14_23_ProWP_20160216_10_13_18_Pro

Print Friendly, PDF & Email