wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń

Gdy większość uczniów przekręcała się na drugi bok / co w tym dziwnego – są ferie/, członkowie grupy TANAKABAKA już pracowali na warsztatach teatralnych prowadzonych przez panią Edytę Strumińską – aktora i reżysera teatru ruchu w ramach projektu „Odwaga sceniczna – odwagą cywilną”. Młodzież spotykała się przez trzy dni / wypracowali 15 godzin zegarowych/. Celem zajęć było  wypracowanie szkielety przedstawienia, które zostanie pokazane na przeglądzie teatralnym.

Na początku głowa była pełna marzeń, pomysłów, a wtedy wszystko może się zdarzyć  – człowiek staje się ptakiem , literą , studnią albo żyrafą , Niktem lub Zielonym. Wszystko jest możliwe. Jest entuzjazm, zapał i ciężka, twórcza praca. Nie ma czasu na zjedzenie kanapki , a co dopiero na zbędne rozmowy i po 5 godzinach powstają pierwsze etiudy/  im większe zmęczenie , tym są lepsze/.

Na koniec zajęć powstało mini mini przedstawionko, które po feriach nabierze charakteru prawdziwego spektaklu o  przygodach  …  / to niech zostanie tajemnicą, bo przecież wszystko się może zdarzyć, gdy w głowie zrodzi się pomysł, a aktorzy są na scenie/.

 

Print Friendly, PDF & Email