Wycieczka do Olsztyńskiego Teatru Lalek

 

                  Dnia 15 listopada 2023r.  uczniowie klasy 3a wybrali  się na wycieczkę do  Olsztyńskiego Teatru Lalek na spektakl   pt. „ Czerwony Kapturek”. Celem wycieczki było między innymi podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki i zachowania w teatrze, umożliwienie kontaktu ze sztuką, uwrażliwienie na piękno, krzewienie kultury i estetyki żywego słowa. Uczniowie poznali zasady prawidłowego zachowania się w Teatrze.

Kiedy dotarliśmy na miejsce, dzieci z wielką niecierpliwością czekały na rozpoczęcie spektaklu. Były zafascynowane miejscem, w którym się znajdowały. Ogromne wrażenie wywarła na nich sceneria oraz lalki. Nie mogły oderwać oczu od tego co działo się na deskach teatru. Nastrojowa muzyka i efekty świetlne powodowały, że zaciekawienie widowiskiem nie malało.

Po przedstawieniu teatralnym uczniowie poznali najważniejsze informacje o teatrze i przygotowaniu przedstawienia. Z aktorką OTL, panią Jagną Polakowską zwiedzały z ogromnym zainteresowaniem budynek teatru. Mogły zobaczyć jak jest zbudowana scena, co znajduje się za kulisami. Odwiedziły pracownię plastyczną, gdzie wykonywane są lalki, scenografia sceniczna               i wszelkie rekwizyty teatralne. Poznały dokładnie wszystkie rodzaje lalek.

       Słodkie uśmiechy, radosne opowieści oraz gromkie brawa po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną.

Print Friendly, PDF & Email