ZAWODY STRZELECKIE O PUCHAR DYREKTORA ZSL Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W poniedziałek 5 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnych Zawodach Strzeleckich o Puchar Dyrektora ZSL w Morągu pod patronatem Burmistrza Morąga z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.W zawodach wzięło udział sześć szkół: ZSL Morąg (klasa wojskowa), ZSZiO Morąg (klasa wojskowa), Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Morągu, Szkoła Podstawowa nr 3 w Morągu i Szkoła Podstawowa nr 1 w Morągu. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny, w których skład wchodził nauczyciel oraz trzech uczniów. W drużynie A wystartowali: Piotr Ziomek, Michał Hołub, Maciej Wojtalik i p. Andrzej Kozicz. Natomiast w drużynie B wystartowali: Szymon Cychylik, Oliwier Piotrowski, Jakub Zawadzki i p.Krzysztof Farjaszewski. Zawody polegały na oddaniu 15 strzałów przez każdego członka drużyny z karabinka kbks w pozycji leżącej, oraz oddania 15 strzałów z pistoletu bocznego zapłonu Psp-25 w pozycji stojącej. O kolejności miejsc w klasyfikacji decydowała ilość punktów zdobytych przez poszczególnych zawodników oraz całą drużynę. Nasza szkoła pomimo młodszych zawodników zajęła bardzo dobre miejsca. Drużyna A zajęła drugie miejsce w strzelaniu z karabinka kbks w pozycji leżącej. Natomiast drużyna B zajęła pierwsze miejsce w strzelaniu z pistoletu bocznego zapłonu Psp-25 w pozycji stojącej. Całe zawody i puchar Dyrektora ZSL wygrała reprezentacja B naszej szkoły wygrywając klasyfikację generalną.

Opiekunowie: Andrzej Kozicz, Krzysztof Farjaszewski

 

Print Friendly, PDF & Email