WICEMISTRZOWIE WOJEWÓDZTWA W PIŁCE RĘCZNEJ :)

W czwartek 27 kwietnia 2017r. uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Morągu wzięli udział w Wojewódzkim Finale Gimnazjady w Piłce Ręcznej Chłopców. W turnieju wystartowały drużyny reprezentujące gimnazja z Olsztyna, Elbląga, Mrągowa, Giżycka, Bartoszyc i Morąga. Nasi szczypiorniści po losowaniu przypisani zostali do grupy z Elblągiem i Mrągowem. W pierwszym meczu naszymi przeciwnikami byli uczniowie z Gimnazjum nr 1 z Elbląga. Mecz był rozgrywany na wysokim poziomie, lecz nasi uczniowie w drugiej części meczu narzucili swoje warunki gry i ostatecznie wygrali 15:14. W drugim meczu turnieju podejmowaliśmy drużynę z Mrągowa. Podczas całego meczu nasi zawodnicy kontrolowali jego przebieg i zasłużenie wygrali 16:12. Wygrywając dwa mecze zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie A i czekaliśmy na zespół drugi z grupy B. Okazał się nim zespół z Giżycka. Pierwsza połowa nie stała na wysokim poziomie i zakończyła się wynikiem 5:5. Po przerwie i wyeliminowaniu kilku podstawowych błędów morążanie odskoczyli przeciwnikom i wygrali wynikiem 16:12. W finale naszym przeciwnikiem był gospodarz finałów Gimnazjum nr 7 z Olsztyna. Przez pierwszą połowę nasi szczypiorniści dzielnie stawiali opór przeciwnikom z Olsztyna i wynik oscylował około remisu. Na początku drugiej połowy udało się nam wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Jednak w końcówce spotkania zdarzyło nam się kilka prostych błędów spowodowanych trudami turnieju i w końcowym rozrachunku przegraliśmy 15:12. Pomimo przegranej zdobywając drugie miejsce w województwie nasza drużyna udowodniła, że trzeba się z nami liczyć w województwie i nie tylko. Jest to kolejny sukces piłkarzy ręcznych Gimnazjum nr 1 i na pewno nie ostatni!

Gimnazjum nr 1 reprezentowali: Malicki Łukasz, Kalisz Sebastian, Sadowski Piotr, Stefański Rafał, Roguski Wojciech, Galewski Mateusz, Kuch Oliwer, Stefanowicz Maciej, Czarnecki Mateusz, Grędziński Gabriel, Hubacz Radosław, Farulewski Paweł, Przywitowski Jakub, Rydel Mateusz.

Trener: Krzysztof Farjaszewski