JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM – ogólnopolska akcja czytelnicza

Jak nie czytam jak czytam – przekonują młodzi ludzie rodziców i starszych od siebie. Aby nie skończyć na samym mówieniu , uczniowie naszego gimnazjum 10 czerwca 2016 roku wezmą udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej. Głównym założeniem  akcji jest zebranie jak największej liczby uczniów w jednym czasie i miejscu, aby wspólnie czytać.

Akcja JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM w naszym gimnazjum będzie obejmowała różne działania- między innymi wystawę pt. ” Historia książką pisana”. Można na niej zobaczyć najstarsze książki znajdujące się w zbiorach naszej biblioteki – ZAPRASZAMY

Uczniowie :

DZIESIĄTEGO CZERWCA 2016 ROKU – przez wszystkie przerwy  będziecie mogli spędzić czas na czytaniu książek w kawiarence czytelniczej. Kulminacyjnym punktem akcji będzie wspólne czytanie o godzinie 10 na placu przed szkołą. Do wzięcia udziału we wspólnym zdjęciu dokumentującym grupowe czytanie, zapraszamy was wszystkich, nauczycieli a także chętnych rodziców. Chodzi o to , aby było nas jak najwięcej – może uda się nam pobić rekord Polski we wspólnym czytaniu.

Tego dnia będziecie mieli szansę zrobienia szalonego zdjęcia z książkami. Przemyślcie,  jak chcecie pokazać, że książkę można czytać na różne sposoby.

Wszystkich uczniów, którzy chcieliby 10 czerwca pokazać mieszkańcom Morąga, że czytają, zapraszamy 3 czerwca o godz. 15 na hol główny, aby przygotować uliczne przedstawienie.

Kochani uczniowie  przebierzcie  się za postaci z literatury pięknej 10 czerwca. Niech ten dzień będzie manifestacją waszego czytelnictwa i świetną zabawą.

 

 

Print Friendly, PDF & Email