Mistrzostwa Szkoły w Lekkiej Atletyce

III Mistrzostwa Szkoły w Lekkiej Atletyce

 

Dnia 8 października 2014 r. odbyły się  po raz trzeci Mistrzostwa Szkoły w Lekkiej Atletyce w Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Morągu. Impreza została zorganizowana na stadionie przy Szkole Podstawowej nr 3 w Morągu.

Celem zorganizowanych zawodów było popularyzowanie lekkiej atletyki,  a także propagowanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu, szczególnie na świeżym powietrzu. Zawody zostały przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego.

Udział w nich wzięło 120 uczniów z klas I-III, którzy rywalizowali  w 4 konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal, pchnięcie kulą oraz bieg dziewcząt  na 600 m i chłopców na 1000 m.

Za najlepsze wyniki w sportowej rywalizacji rozdano uczniom 72 medale (szczegółowe wyniki zamieszczone są gablocie przy wejściu do łącznika). Ponadto wszyscy zawodnicy zostali poczęstowani pyszną i gorącą zupą przygotowaną przez szkolną kuchnię.

Zawody umilała dobra muzyka i sprzyjająca aura. Imprezie towarzyszyła sportowa rywalizacja, duch fair play i wesoła zabawa.

 

Print Friendly, PDF & Email