Pierwszoklasiści na pierwszej szkolnej wycieczce

Uczniowie z klasy IA i IB wyruszyli na swoją pierwszą szkolną wycieczkę. Kierunek podróży to Olsztyn, program obejmował następujące atrakcje: odwiedzenie Muzeum Przyrody Warmii i Mazur, obejrzenie spektaklu teatralnego w Teatrze Lalek, udział w lekcji eksperymentów Ryzyka – Fizyka oraz szaleństwo w Warmiolandii. Zgodnie z planem dzieci udały się najpierw do Muzeum Przyrody Warmii Mazur, gdzie uczestniczyły w lekcji z zakresu edukacji przyrodniczej. Temat dotyczył przygotowania się zwierząt do zimy. Dzieci dowiedziały się, które zwierzęta robią zapasy na zimę i co jest ich przysmakiem, poznały zwierzęta, które zmieniają futro na zimę. Poznały również te, które zapadają w sen zimowy. Poszerzyły także wiedzę  o  ptakach. Wiedzą już , które z nich odlatują do ciepłych krajów, które przylatują do nas z Północy oraz które ptaki zostają w Polsce cały rok i w jaki sposób prawidłowo je karmić. Następnie zwiedziły wystawę zwierząt, które zamieszkują lub zamieszkiwały w przeszłości nasze tereny. Ku ogromnemu zdziwieniu, wśród zwierząt zamieszkujących niegdyś Warmię i Mazury znalazł się mamut i renifer. Dzieci podziwiały jelenie, sarny, łosie, żubry, lisy, wilki, ptaki – od wielkich orłów do maleńkich wróbelków a także owady i ich gniazda. Poznały również ryby występujące w naszych jeziorach i rzekach.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Teatrze Lalek. Dzieci obejrzały spektakl pt.: „Szałaputki” przedstawiający rodzinę kur oraz panującą w niej miłość, radość, troskę  a także ciekawość świata małych kurczaków.

Następnie wyruszyliśmy do Warmiolandii, gdzie czekał na nas Ryzyk-Fizyk i jego laboratorium eksperymentalne. Dzieci z zachwytem brały udział w doświadczeniach i z ciekawością przyglądały się reakcjom chemicznym, które powstają. Po „mini lekcji chemii” przyszedł czas na szaleństwo w sali zabaw.

Wycieczka była bardzo udana, większość dzieci po całym dniu  wrażeń … przespała drogę powrotną do domu.

Print Friendly, PDF & Email