Podziękowanie dla Gimnazjum Nr 1 za udział w Szlachetnej Paczce

W tym roku nasza szkoła dołączyła do miliona Polaków zaangażowanych w akcję Szlachetna Paczka, więc z niecierpliwością czekaliśmy na relację z tegorocznego  „weekendu cudów”. Podczas rozmowy z wolontariuszką panią Anidą Kowalewską dowiedzieliśmy się, że obdarowana przez nas rodzina najpierw zaniemówiła z wrażenia, następnie były łzy szczęścia, a na końcu serdeczne podziękowania dla Gimnazjum Nr 1. Paczki przygotowane przez naszą szkołę zajęły prawie cały pokój, a ich rozpakowywanie trwało praktycznie cały dzień. Kolejny raz utwierdziliśmy się w przekonaniu, że warto pomagać, a uśmiech i radość innych daje ogromną satysfakcję. Szlachetna Paczka to wspaniała akcja. Uczy pomocy potrzebującym, ale także odpowiedzialności za podejmowane decyzje. Pokazuje, że pięknie jest pomagać, ale wymaga to współpracy i zaangażowania. Oprócz rzeczy materialnych potrzebne jest serce i czas, który poświęcamy innym. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim, którzy wykazali się życzliwością, dobrym sercem i chęcią niesienia pomocy. Szlachetna Paczka to wspaniała przygoda i piękna lekcja szlachetności dla każdego, a jej motto brzmi: ,,Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!”, więc zbieramy siły na przyszły rok.

IMAG0164 (2)IMAG0166 (2)

Print Friendly, PDF & Email