Sukces akcji Szlachetna Paczka w Gimnazjum Nr 1

W dniu dzisiejszym zakończyliśmy akcję Szlachetna Paczka w naszej szkole. Zaangażowanie uczniów, ich rodziców oraz wszystkich innych życzliwych osób przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. W ciągu jednego tygodnia zdołaliśmy zorganizować 71 (!) paczek z prezentami (w tym m.in. nowa pralka kupiona przez mamę ucznia z klasy II E, lodówka podarowana przez ucznia z klasy I C oraz biurko od uczennicy z klasy III D). Wszystkie klasy z pomocą wychowawców wzięły udział w przedsięwzięciu, niektóre z nich (klasa II C, II E, I B) przygotowały nawet po 10 – 15 kartonów z wszelkiego rodzaju produktami spożywczymi, środkami chemicznymi, zabawkami i artykułami dla niemowląt, słodyczami i przyborami do szkoły. Z radością skreślaliśmy kolejne punkty z listy potrzeb wybranej przez nas rodziny, w końcu udało nam się zorganizować wszystko, co było niezbędne. Przygotowaliśmy także szczególne upominki dla rodziny i napisaliśmy kartki świąteczne z życzeniami. W dniu jutrzejszym rusza XV Finał Szlachetnej Paczki, czekamy więc z niecierpliwością na relację z tego wydarzenia. Dziękujemy przede wszystkim uczniom, bez których ta akcja nie miałaby sensu. Dziękujemy też rodzicom uczniów, którzy wykazali się ogromną życzliwością i do ostatniej chwili służyli pomocą. Dziękujemy innym wspaniałym osobom, które nas wsparły przy przygotowywaniu paczek. Z pewnością to dzięki WAM odnieśliśmy sukces! Jako podsumowanie przytoczę cytat Jana Pawła II, patrona naszej szkoły: „Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością”.

IMAG0078 IMAG0081 IMAG0089IMAG0091

Print Friendly, PDF & Email