Święto Patrona – XXIII Dzień Papieski

16 października 2023 r. w 45. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża , świętowaliśmy w naszej szkole XXIII Dzień Papieski, w tym roku pod hasłem „Jan Paweł II-Cywilizacja życia „. Uczniowie kl. IV a i kl.IV c , pod kierunkiem p.Zofii Czajkowskiej , przygotowali uroczysty Apel dla uczniów klas I-III. Przedstawione w nim treści skupiały się na pielgrzymkach Jana Pawła II po wszystkich kontynentach, celem podkreślenia powszechności głoszenia Dobrej Nowiny o życiu. Dzieci w nauczaniu Papieża poszukiwały odpowiedzi na pytania : O co chodzi w życiu ? Jak być szczęśliwym? Po co się uczymy , podróżujemy, zdobywamy wiedzę, zawieramy nowe przyjaźnie, spełniamy marzenia ? Apel zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem piosenki „Pięknie żyć” i stwierdzeniem, że każda chwila jest cenna. Uczymy się tego codziennie, a wojny w różnych częściach świata przypominają nam o tym jeszcze bardziej. Św. Jan Paweł II-patron naszej szkoły- przez cały swój pontyfikat uważał, że dobro, wolność, miłość i życie zawsze zwyciężają.

Print Friendly, PDF & Email