Wizyta w Przedszkolu nr 6 Pod Zielonym Parasolem

Korzystając z zaproszenia nauczycielki z Przedszkola nr 6 Pod Zielonym Parasolem pani Anny Miś drugoklasiści z SP nr 1 wybrali się na wizytę do grupy sześciolatków „Ekoludków”.  Spotkanie było wyjątkowe, bo i dzień był wyjątkowy –    6 grudnia – mikołajki. Zajęcia rozpoczęły się od wysłuchania opowiadania dotyczącego genezy obchodzonego  święta, postaci świętego Mikołaja oraz jego odpowiedników w innych częściach świata. Następnie dzieci udzielały odpowiedzi na pytania, rozwiązywały zagadki. Jak to w przedszkolu – nie zabrakło również zabaw ruchowych i pląsów przy świątecznej muzyce. Uczniowie i przedszkolaki mieli również okazję do wykazania się swoimi zdolnościami plastycznymi. Wykonali, zgodnie z instrukcją nauczyciela, metodą płaskiego orgiami z wykorzystaniem ażurowych serwetek portrety Mikołajów. Zadanie to miało na celu usprawnianie motoryki małej oraz rozwijanie inteligencji wizualno-przestrzennej. Poza tym wymagało doskonałej koordynacji wzrokowo-ruchowej. Wszystkie dzieci poradziły sobie świetnie, dzięki czemu powstały prace będące jednocześnie dekoracją sali. Dodatkowo Pani Ania przygotowała dla drugoklasistów dwie niespodzianki. Jedna z nich to możliwość skorzystania z przepięknej fotobudki, w której każdy mógł zamienić się w świętego Mikołaja, a druga to słodkie mikołajowe cukierki, które w pierwszej wersji miały zostać ozdobami na choinkę, jednak po wyjściu z przedszkola cukierki…zostały zjedzone. Uczniowie w drodze powrotnej dzielili się swoimi wrażeniami ze spotkania, wizyta się podobała, jednak jak się okazało mieli cichą nadzieję, że będą mogli choć trochę pobawić się zabawkami…

Wspólne zajęcia sześciolatków i ośmiolatków to świetna okazja do przeprowadzenia zajęć w inny, ciekawy sposób, realizując przy tym zagadnienia podstawy programowej z zakresu edukacji plastycznej, ruchowej, muzycznej oraz społecznej.

Dziękujemy za ciepłe przyjęcie, świetnie zorganizowane zajęcia i przywrócenie wspomnień słodkiego, beztroskiego, przedszkolnego dzieciństwa.

 

 

Print Friendly, PDF & Email